Kimseyle Yarış Halinde Değilim

Beğendiyseniz yorum yapmayı, beğen tuşuna basmayı ve takip etmeyi unutmayın lütfen.

Kimseyle Yarış Halinde Değilim. Ben benim ve Sen sensin.

Günlük paylaşımlarımın daha fazlasını sosyal medya ağlarımdan takip edebilir sormak istediklerinizi bizzat bana sorabilirsiniz.

İnstagram ► https://www.instagram.com/sara.pour.tr/

Web site ► http://www.sarapour.com

Facebook ► https://www.facebook.com/sara.pour.tr/

Twitter ► https://twitter.com/sara_pour_tr

Linkedin ► https://www.linkedin.com/in/sara-pour-8a1b8111a/

Mail adresim: sara.pour.tr@gmail.com

Sara Pour

İlk ve orta öğrenimini yurtdışında tamamlayan Sara, yüksek öğreniminin ilk adımını Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde atmıştır.
Eczacılık Fakültesi’nin 5 yıllık süresince kendi ilgi alanlarını belirlemiş ve bu alanlar üzerine eğitimler alarak kendini geliştirme yolculuğuna adım atmıştır.
2013 yılının Ocak ayında yaşadığı trafik kazası, tüm yaşamını, düşüncelerini ve hayata karşı bakış açısını değiştirmiştir. Hastanenin yoğun bakım sürecinde bilincinin açık vücudunun kapalı olduğunu, kendisine yapılan müdahaleleri algılayabildiğini fakat yanıt veremediğinin gerçeğini fark etti. İşte tam da o an hayatının dönüm noktası olduğunu idrak etmişti.
“İnsan bütünsel bir varlıktır. Bundan dolayı, sağlıklı yaşayabilmesi için, Ruh-Zihin-Beden üçlüsü daima dengede olması gerekir. Yoksa yapılan tüm müdahaleler yarım kalacaktır. Kısacası bütünsel bir iyilik halini yakalayabilmek için, insanı, olumlu, olumsuz tüm duygularıyla, düşünceleriyle, davranışlarıyla her yönüyle bir bütün olarak tanımlayıp, ona göre muamele edilmelidir. Tek metod kullanarak yaşamda karşılaşılan pürüzleri gidermek, karanlıkta çözüm aramaya benzer.” diye düşünen Sara’nın tüm amacı fiziksel acının yanı sıra, ruhsal ve zihinsel acı çeken kişilere de yardım etmek olmuştur.
Bu deneyimler sırasında ruhsal dünyanın derinliklerine daha hâkim olabilmesi için, “Mevlana terapi” ve “Evrensel Bilinç” öğretisini tamamlayarak, İtalya’da “İlişkilerin Bilinçaltı ve Trans” adlı eğitimlerine katılmış ve Türkiyede kişisel gelişim alanlarında eğitimler almıştır.
Tebriz şehrinde yani Şems-i Tebrizi’nin diyarında Sufizm üzerine sertifikalı öğretim sürecinden geçip Mesnevi’nin ana dili olan Farsça’yı değerlendirerek kadim bilgileri ana kaynaktan çevirerek bütünsel değişim yolculukta olan kişilerle ilerlemeye çalışmıştır.
Eczanede mesul müdür olarak çalıştığı sürede, hastaların eczaneye girişinden çıkışına kadar olan deneyimlerini gözlemleyerek, sunulan hizmetin bütünsel bir iyilik hali yaratabilmesi için çokça araştırmalar yapmıştır. Kısacası Eczacılık mesleğini yaşayarak 8 Yıldızlı Eczacının ne demek olduğunu idrak etmiştir. O günden buyana öğrendiklerinin üstüne koya koya bütünsel bir iyileştirme yöntemi geliştirmeyi hedeflemiş ve bunun sonucunda da Türkiyede Naturopatik Eczacılık kavramını geliştirmiştir.
Farmakognozi (doğal kaynaklı etken madde ve ilaçları inceleyen bilim dalı) doktora çalışmaları sırasında uçucu yağların ve bitkilerin Sinir Sistemi ve Hormonal Sistem(Endokrin Sistem) üzerine nasıl etkileri olabileceği konusunda araştırmalar yapmıştır.
-Hangi kokular veya bitkiler Limbik Sistemimizi etkiler? Ve nasıl yapar? Ruh halimizi nasıl etkileyebilir? Nasıl anda kalabilmemizi sağlar? Duygu durumumuzu veya hormonal değişimlerini nasıl düzenler? Bu değişimler ilişkilerimizi ve iletişimlerimizi nasıl düzenleyebilir?” gibi konular üzerine Dört dilde (Türkçe, Ingilizce, Farsça, Azerice) eğitimler ve seminerler vermektedir. Özellikle seminerlerinde kullandığı üslubu daha çekici hale getirmek için 2 yıl boyunca filmstar atölyesinde, kamera önü oyunculuk eğitimi ve yönetmenlikle ilgili çalışmalarda bulunmuştur.

Pek çok ülkede Farsça, Azerice, İngilizce, Türkçe dillerinde danışmanlık seansları yapıp, seminerler vermektedir. Yakın Doğu Üniversitesi, eczacılık fakültesinde öğrencilerine “eczacılık becerileri ve iletişim” dersleri vermiştir. 2018 yılında Türkçe dilinde olan “Ona Sözüm Var” kitabını ve Farsça dilinde ise “Melodi-yi Aşk” kitaplarını yazmıştır. Şimdi ise “Duygu yönetimi” üzerine çalışmaları devam edip sosyal medyadan insanlarla paylaşmaktadır.

Kişisel sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz;

İnstagram ► https://www.instagram.com/sara.pour.tr/
Facebook ► https://www.facebook.com/sara.pour.tr/
Twitter ► https://twitter.com/sara_pour_tr
Web site ► http://www.sarapour.com
Linkedin ► https://www.linkedin.com/in/sara-pour-8a1b8111a/

(Toplamda 1 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ