Ramazan Ayı Notumuz Kaç?

Ramazan ayı notumuz kaç? Ramazan ayında nefis muhasebesi yaptık mı? İtikaf nedir ve maneviyat için önemi nasıl anlaşılmalıdır? Kadir gecesi diye tayin edilmiş bir gece var mı ve önemi nedir? bu sorulara cevap bulacağımız ve sizin de kendinize Ramazan ayın notu vereceğiniz videomuz sizlerle…

Ramazan ayının son günlerine girerken insanın aklına şu soru gelmelidir: Ramazan ayım nasıl geçti ve ben bu ayda benden beklenileni yaptım mı? eğer bu soruya olumlu cevap alınamıyor ise Ramazan ayı notumuz düşük demektir. yok eğer bizden beklenileni tam olarak yerine getirmişsek, kadir gecesini ihya etmişsek, itikaf sünnetini yapmışsak Ramazan ayı notumuz yüksek demektir.

Ramazan ayı maneviyat ayıdır ve insanlar bu ayda yoğun bir atmosfere girerler eğer Müslümanlar olarak Ramazan ayını iyi geçirmişsek Ramazan bayramına hakkıyla girebilir ve ihya edebiliriz. Bu ayda bizden beklenilen şey Tevhid akidemizi kuvvetlendirmek ve rabbimizin bizden istedikleri ibadetleri; namaz, oruç, hac, sadaka, iyiliği emretmek ve kötülüğü nehy etmek vs. gibi yerine getirmektir.

Ramazan ayının fazileti ve maneviyatına da kısaca değindiğimiz Ramazan ayı notumuz kaç adlı videomuz da sizlerde kendinize not vermeyi unutmayın.

Ramazan ayı
Ramazan ayının fazileti
Ramazan ayı videoları
Kadir gecesi
Kadir gecesi duası
İtikaf
İtikaf nedir
İtikaf nasıl bir ibadettir
İtikafa girmenin gayesi ve faziletleri
Tevhid
Tevhid yoksa gerisi boş

(Toplamda 1 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ