ÖZGÜVEN TESTİ ve HEDEF ÖZGÜVEN KAZANMAK MOTİVASYON VİDEO İZLE DR. BORA KÜÇÜKYAZICI

Özgüven testi uygula ve hedef belirleme videosu. Hedef yüksek özgüven kazanmak,motivasyon video izle,Dr. Bora Küçükyazıcı.

Değerli dostlarım, yüksek özgüven için uygulanacak 5 temel adımı sizler için canlı yayın videomda anlattım. Özgüven gelişimi için fayda sağlaması dileğimle,

ÜCRETSİZ ABONE OLMAK İÇİN ► https://goo.gl/RMYYek

⚡ Öğrencilerde bilgisayar bağımlılığı konusunda sizlerin gözlemleri ve yorumlarınızı paylaşmanızdan memnuniyet duyarım,

İzlediğiniz için teşekkür ederim,
Sağlık ve sevgiyle

Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI, Neuro Trainer
Eğitim Koçu & Aile Danışmanı

Önerdiğim Videolarım:
DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/ZLzdxL

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/d2ABCE

WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ
► http://www.braincenter.com.tr

Kendinizi değersiz ve yetersiz mi görüyorsunuz? Alacağınız kararlarda kendinizden şüphe mi duyuyorsunuz? Başladığınız aktiviteleri tamamlamadan yarım mı bırakıyorsunuz? Bir durum karşısında kararsız mı kalıyorsunuz? Aslında tüm bu sorulara vereceğiniz yanıtlar, sahip olduğunuz bireysel özgüven ile ilgilidir.

PEKİ, Özgüven Eksikliği Nedir?

Kişinin kendini bilmesi, yani farkındalığının farkında olması, kendi fikirlerine, duygularına, sahip olduklarına ve olmadıklarına, sahip olduklarıyla yapabileceklerine inanmasını sağlar.

Özgüven, kişinin geçmiş deneyimlerini doğru değerlendirmesini ve karşılaştığı olaylara olumlu ve gerçekçi bakmasını sağlar. Kişinin özgüveni, çocukluk döneminde aile tutum ve davranışları ile şekillenmeye başlar. Destekleyici ve cesaretlendirici davranış modellerini seçen anne-babaların çocukları, güven gelişimi yönünden olumlu etkilenirler. Daha sonrasında çocuğun oyun arkadaşları, okul ortamı ve ergenlik sürecinde karşılaştığı tüm olay, durum ve ortamlar kişisel özgüven gelişimini şekillendirir.

Kendi özgüveni yüksek kişiler, yeteneklerinin ve güçlü yönlerinin farkındadırlar. Aynı zamanda geliştirmeleri gereken zayıf yönlerini de bilir ve ihtiyaç durumuna göre bu zayıf yönlerini geliştirmek için doğru çabayı gösterirler. Özgüven eksikliği olan kişiler ise, kendilerini sıklıkla diğer insanlarla karşılaştırırlar ve diğerlerinin daha başarılı ve daha mutlu olduğu sonucuna varırlar. Kendi güçlü yönleri yerine, sahip oldukları zayıf yönleri daha ön planda tutarlar.

Kişisel özgüven gelişimi için kendi uygulayabileceğiniz stratejiler şunlardır:

1- Kendinizi gerçekçi şekilde değerlendirin. Güçlü ve zayıf yönlerinizi açık bir şekilde ortaya koyun ve sahip olduklarınızı, yapabildiklerinizi ve yapamadıklarınızı doğru bir şekilde belirleyin.
2- Güçlü yanlarınızı ön plana çıkartmanız, olumlu yönlerinizi daha net görmenizi sağlayacaktır. Zayıf yönlerinizi hep daha ön planda görmekten vazgeçin.
3- Doğru durum analizi yaptığınızda, yeni değişiklikler size yeni deneyimler kazandıracaktır. Yeni deneyimler, kendinizle ilgili farkındalığınızın gelişmesini sağlar.
4- Kendinizi etiketlemekten vazgeçin. Genellemeler yaparak, kendinize sıfatlar takmayın: “başarısızım!”, “çirkinim!”, “beceremiyorum!” gibi olumsuz etiketler, başarılı yeni fırsatlar denemenizi bile engelleyecektir.
5- Kendinizle olumlu iletişim kurmanız, kendinizi tanımanızı sağlayacaktır. Her şeyin mükemmel olmasına gerek yoktur. Geçmişte hatalar yapılmış olsa da, bunları birer deneyim olarak ele almanız, size güç verecektir.

ETİKETLER: özgüven,test,özgüven test,özgüven testi,test yap,hedef,özgüven gelişme,yüksek özgüven,motivasyon,gelişme,video,bora küçükyazıcı,dr bora küçükyazıcı,bora küçükyazıcı video,özgüven motivasyon video,özgüven artıran video,özgüven için izle,motivasyon için izle,bir motivasyon video,özgüven gelişme video,motivasyon video izle,özgüven video izle,özgüven videosu,motivasyon videosu,izle,gelişim,
özgüven, özgüven kazanmak, özgüven nasıl geliştirilir, özgüven geliştirme yolları, özgüven egzersizleri, heyecanımı nasıl yenerim, ilham veren videolar, gaza getiren videolar, motivasyon videoları, film önerileri, dizi önerileri, belgesel önerileri, sunum nasıl yapılır, sahne korkusu nasıl yenilir, özgüvenli olmak, özgüven kazanma yolları,özgüven, özgüven arttırma yolları,özgüven taktikleri, çocukların özgüveni, özgüven testi, özgüven arttırma teknikleri,psikolog, psikoloji, kişisel gelişim videoları, psikolog videoları, psikoloji videoları, motivasyon videoları, özgüven videoları,

(Toplamda 3 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ