ÖĞRENCİ DİKKAT EĞİTİMİ, DERSE ODAKLANAMIYORUM, DERS ÇALIŞMA,ODAKLANMA EKSİKLİĞİ TESTİ VİDEOSU

Öğrenci eğitimi videosu çok önemli,etkili ve verimli ders çalışmak nasıl olmalı,derse odaklanamıyorum,odaklanma dikkat eksikliği testi video nasıldır? Tüm bu bilgileri video sohbetimizde bulacaksınız.

KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/RMYYek

ETKİLİ DERS ÇALIŞMA İPUÇLARI VE DİKKAT EKSİKLİĞİ TESTİ HAKKINDA BİLGİLERİ ANLATTIM.

⚡ Etkili ders çalışma konusunda sizlerin görüş ve yorumlarınızı paylaşmanızdan memnuniyet duyarım,

İzlediğiniz için teşekkür ederim

Sağlık ve sevgiyle
Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI – Neuro Trainer

Önerdiğim Videolarım:
DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/ZLzdxL

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/d2ABCE

WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ
► http://www.braincenter.com.tr

Dr. Bora Küçükyazıcı – Neuro Trainer
Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı

Brain Center of İstanbul
Ataşehir, İstanbul – Türkiye

Tel: 0 216 6887778

web 1: http://www.braincenter.com.tr
web 2: http://www.borakucukyazici.com
web 3: http://www.cocukvegenc.com
web 4: http://www.youtube.com/borakucukyazici
web 5: http://www.facebook.com/borakucukyazici

Dikkat Eksikliği Nedenleri Belirtileri Tedavisi hakkında günümüzde bir çok çocukta görülen dikkat eksikliği hakkında ne kadar şey biliyoruz?

Dikkat Eksikliği Nedenleri Belirtileri Tedavisi: Acaba bir çeşit yaramazlık mıdır?
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), dikkatsizlik, hiperaktivite ve dürtüsellik belirtileri ile karakterize olan gelişimsel bir bozukluktur. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan çocuklar, yerinde durmakta zorlanan, sıkça hayallere dalan, düşünmeden hareket etme eğiliminde olan ve genellikle unutkan olarak nitelendirilen çocuklardır. Fakat bu özellikler, zaman zaman dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olmayan çocuklarda da görülebilir. Örneğin bir çocuk herhangi bir aktiviteyi uzun süre sürdürmekte zorlanabilir veya yüksek enerjiye sahip olduğundan dolayı hareketliliği fazla olabilir.

Peki anne babalar çocuklarında Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun olup olmadığının ayrımını nasıl yapabilirler?
Öncelikle anne babalar unutmamalıdır ki Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı, çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı tıp doktorunun biyo-psiko-sosyal muayenesi ile konulur. Bu nedenle anne babalar ve öğretmenler, çocuğun özgüven gelişimini zedeleyecek ‘dikkatsiz’, ‘hiperaktif’ gibi etiketlemeleri yapmaktan kaçınmalıdırlar. Anne-baba ve öğretmen işbirliği, öğrenciyle ilgili durum analizi ve tanı konulmasında belirleyici olan belirtiler açısından çok önemlidir. Anne ve baba, öğretmenden alınan geri bildirim ve formları çocuk psikiyatrisi uzmanı tıp doktoruna ileterek, öğrencinin akademik sınıf ortamındaki tutum ve davranışları hakkında objektif geri bildirimi iletmeleri faydalıdır.

ETİKETLER: öğrenci,öğrenci eğitimi,ders nasıl çalışılır,ders çalışmak,odaklan ders çalış,ders çalışma eğitimi,odaklanma,dikkat eksikliği,dikkat eksikliği testi,dikkat testi yap,dikkat testi video,dikkat testi izle,dikkat testi uygula,ders,çalışmak,dikkat,eksikliği,test,odaklanma testi,odaklanamıyorum,dikkati topla,dikkat eğitimi,öğrenci ders çalış,odaklanma eksikliği,öğrenci ders çalışma,öğrenci dikkat eksikliği,öğrencide dikkat testi,eğitim videosu,video,öğrenci,öğrenci eğitimi,ders nasıl çalışılır,ders çalışmak,odaklan ders çalış,ders çalışma eğitimi,odaklanma,dikkat eksikliği,dikkat eksikliği testi,dikkat testi

(Toplamda 6 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ