ANNE BABA ÇOCUK İLETİŞİM İLGİNÇ BİLGİLER,CANLI VİDEO SOHBET

Anne,baba çocuk arasında iletişim nasıl sağlıklı,en ilginç bilgiler,canlı video sohbet ile Dr. Bora Küçükyazıcı anlatıyorum.

Değerli anne, baba ve tüm aile bireyleri,
Çocuğumuzla nasıl daha mutlu iletişim kuracağımız konusunda harika ve basit ipuçlarını,ilginç bilgileri sizlerle canlı yayın videoda anlattım.

Aile iletişiminize ve çocuğunuzu doğru anlamaya fayda sağlamasını dilerim.

KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/RMYYek

ANNE BABA KİTABIM – Çocuk Büyütürken 100 Soru ve 100 Cevap

⚡ Kitabım konusunda sizlerin gözlemleri ve yorumlarınızı paylaşmanızdan memnuniyet duyarım,

İzlediğiniz için teşekkür ederim,

Sağlık ve sevgiyle
Psikolog Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI

Önerdiğim Videolarım:
DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/ZLzdxL

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/d2ABCE

WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ
► http://www.braincenter.com.tr

Dr. Bora Küçükyazıcı – Neuro Trainer
Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı

Brain Center of İstanbul
Ataşehir, İstanbul – Türkiye

Tel: 0 216 6887778

web 1: http://www.braincenter.com.tr
web 2: http://www.borakucukyazici.com
web 3: http://www.cocukvegenc.com
web 4: http://www.youtube.com/borakucukyazici
web 5: http://www.facebook.com/borakucukyazici

ocuk Psikolojisi ve Sorunları çözmek
çocuk psikolojisiSorular yanıtlandıktan sonra, mevcut olan sorunlara çözümler bulunabilir. Bazen çözüm çok nettir. Okuldaki kabadayılık sona erdirilebilir ya da öğrenme güçlüğü için ekstra yardım alınabilir. Belki de stresli ve yorgun olan sadece anne-babadır. Olumsuz his ve düşüncelerden arınmak için, sakinleşip yardım almak gerekir. İşe yaramazsa, bunun anlamı depresyondur ve kolay başa çıkılabilecek bir durum değildir. Gerçekten işe yarayabilecek yardım kaynakları bulunmalıdır.

Çocuk psikolojisi sorunlarının öncelik sırasını belirlemek
Sorunlar çok fazlaysa ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız en çok rahatsız edenden en az rahatsız edene kadar sorunlarınızı listeleyebilirsiniz. Bu düşüncelerin açıklığa kavuşmasına yardımcı olur. Hepsini tek seferde çözüme ulaştırmak mümkün değildir. İlk olarak sadece bir ya da iki sorun üzerinde odaklanmak gerekir. Diğerlerini de birer birer ele almak ve adımları belirlemek gerekir. Değiştirilemeyecek sorunlar var ise, yapılabilecek iki şey vardır: Onlardan kaçmak ve Onlarla yaşamayı öğrenmek. Çocuklar ya da anne-babada var olan bir özür ve yetersizlik, kaçılamayacak bir sorun olduğundan dolayı, üzerinde konuşmak, onunla başa çıkabilmede faydalı olabilir. Belki de yapılması gereken savaşmak değil, bununla yaşamayı öğrenmektir.

Çocuk psikolojisi sorunlarına çözüm bulmak
Bazı zamanlarda sorunlara o kadar odaklanır, detaylarla uğraşırız ki, mantıklı yaklaşımlar gösteremeyiz ve gerçekleri göremeyiz. Sonuç olarak başlangıçtan daha kötü bir noktaya gelinebilir. Ayrıca karmaşık sorunların, bazen çok basit çözümleri olabilir.
– Bir sabah uyandığınızda sorun ortadan kalkmış olsa, sorun olmadan yaşamın nasıl olacağını hayal edebilirmisiniz?
– Ne yapıyor olurdunuz?
– Sorunun çözülmüş olduğu nereden anlaşılırdı?
– Kendinizde ne gibi değişikler olurdu?
– Diğer insanlar hakkınızda nasıl yorum yapıyor olurdu?

EGZERSİZ ÇALIŞMASI:

Bu egzersiz kısmen çocukla birlikte de yapılabilir. Anne-baba, çocuğunu bir zaman makinesi ile gelecekte var olan ve sorunların ortadan kalkmış olduğu bir yere götüreceğini söyleyebilir ve o yerde nasıl göründüklerini betimlemelerini isteyebilirler. Anne-baba ya da çocuk hayalindeki unsurları şu anda bulunduğu yerde nasıl gerçeğe dönüştürebilir? (daha çok baş başa zaman geçirme gibi) Anne- baba cevaplıyorsa, çocuğa da aynı soru sorulmalıdır. Sorunun istisnalarını ve var olan an ne kadar kısa olsa da belirleyin ve betimleyin.

Etiketler: anne,baba,çocuk,iletişim,ilginç,bilgiler,canlı,video,sohbet,canlı video,canlı video sohbet,video sohbet,anne baba,anne baba çocuk,anne canlı video,baba canlı video,çocuk canlı video,iletişim video,iletişim bilgiler video,anne çocuk video,anne baba video,ilginç bilgiler,ilginç bilgiler video,ilginç bilgiler sohbet,anne baba sohbet,çocuk iletişim bilgiler,çocuk iletişim video,oyuncak,oyun,komik,yeni,anne kız,baba çocuk,babacım,annem,ergen çocuk,ergen çocuklar,ergen çocukla iletişim,ergen çocuk kavgası,aman dikkat,aman dikkat et,aman dikkat edin,aman dikkat tatil tuzağı,aman adımına dikkat,ergen çocuğa nasıl,ergen çocuğa nasıl davranayım,ergen çocuğa ders,ergen çocuk sigara,ergen çocuğum ders çalışmıyor,ergen çocuğa baba nasıl,aman dikkat hayat,aman dikkat edin,ergenler,ergenliğe,ergenlerin,ergen evde tek,aman dikkat aklına,bora küçükyazıcı

(Toplamda 20 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ