Öğrenci Etkili Ders Çalışmak Program Sınav Taktikleri İpuçları,Anne ve Baba

Ders çalışma nasıl etkili?Sınav taktikleri ve ipuçları,ders programı nasıl oluşur,evde anne ve baba ile ders sınav savaşları nasıl engellenir?

Etkili ders çalışmak için tüm ipuçlarını bu videoda anlattım. Özellikle öğrenci evde ders çalışmadığında, anne ve baba olarak nasıl yaklaşmak uygundur? Ödev ders savaşları konusunda izlenmesi gereken adımları sizler için toparladım.

İzlediğiniz için teşekkür ederim,

Sağlık ve sevgiyle
Psikolog Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI

Önerdiğim Videolarım:
DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/ZLzdxL

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ NELERDİR?
► https://goo.gl/d2ABCE

WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ
► http://www.braincenter.com.tr

Tüm kitapçılarda ısrarla İSTEYİN:
ÇOCUK BÜYÜTÜRKEN EN SIK KARŞILAŞILAN 100 SORU ve 100 CEVAP

KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/RMYYek
Anne Baba Kitabı – Çocuk Büyütürken 100 Soru ve 100 Cevap

Konsantrasyon ve dikkat yönetiminde sorun yaşayan öğrencilerde durum tespiti zamanında yapılmış olursa, akademik ve sosyal anlamda sorunlar yaşanmadan gelişim planı düzenlenmesi mümkündür. Eğer durum tespiti ve doğru gelişim planı düzenlenmesi konusunda geç kalınırsa, çocuklarda öncelikle akademik anlamda okul ve ders başarısı olumsuz etkilenmektedir.

Buna ek olarak, gelişim planı geç düzenlenen çocuklarda sosyal sınıf ortamında ve arkadaşlık ilişkilerinde bozukluk ve uygunsuzluk gelişmiş olabilir. Dikkat ve konsantrasyon sorunu olan çocuklar, sıklıkla insanlara çabuk güvenebilir ve kolaylıkla risk alabilirler. Ders konsantrasyonu bozuk olan çocukların bu özellikleri, arkadaş çevresi ve kötü niyetli insanlar tarafından kötüye kullanılabilir.

Bu nedenle konsantrasyon ve ders disiplin sorununa sahip çocuklar, uygunsuz çetelere ve gruplara karışma, alkol ve kötü madde kullanımı ve suç işlemeye yönlendirilme riski altındadır. Dikkat yönetimi sorunları çözülmediği takdirde, çocuğun sosyal ve akademik alandaki işlevselliğinin giderek bozulduğu, özgüven kaybının sıklıkla ortaya çıktığı bilinir.

ders,çalışmak,ders çalışmak,verimli ders çalış,sınav,taktik,ipucu,anne ipuçları,baba ipuçları,anne programı,anne,baba,öğrenci,sınav taktikleri,anne baba taktikleri,öğrenci sınav ipuçları,etkili,motivasyon,video,ders nasıl çalışılır,etkili ders çalış,sınav programı hazırla,etkili taktik nedir,taktik ipucu nedir,etkili anne eğitim,eğitim videosu,aile,öğrencilik,ders çalışamıyorum,dersi ertelemek,etkili ders programı,ders programı hazırla,verimli not tutma teknikleri, verimli ders çalışma yöntemleri, verimli çalışma teknikleri, verimli ders çalışma tekniği, öğrenme teknikleri, not tutma teknikleri, not alma teknikleri, kişisel gelişim, nasıl not tutulur,kpss nasıl çalışılır,ders çalışma rutinim, benimle ders çalışın, sınav, başarı, yks19, yks, üniversite, faydalı, eğlencel, tavsiyeler, sohbet,Dersçalışmagünlüğüm, dersçalışma, dersçalışmarutinim, ders, çalışma, dersçalışmagünlüğüm2018,daha, verimli, ders, çalışmak, verimli çalışmak, ders çalışmak, sınav, tyt, yks, ygs lys, üniversite, motivasyon, odaklanmak, lise, vize, final, ders programı, hukuk, hukuk fakültesi, mola, verim, etüt,ders, ders çalışma, ders çalışma günlüğü, yks, yks günlüğü, yks 2019, ders çalıışma günlüğü yks, okul, teog, lys, tyt, ayt, matematik, kaynak önerisi, 11.sınıf, 12.sınıf, lise, lise tavsiyeleri

(Toplamda 6 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ