ALIŞKANLIK NASIL KAZANILIR ? HEDEFLEDİĞİNİZ BİR YETENEĞİ NASIL KAZANIRSINIZ ?

Belirlediğiniz hedefler arasında alışkanlık geliştirmek istediğiniz konu, ingilizce çalışmak ise, ücretsiz olarak Cambly deneme paketini değerlendirebilirsiniz.
Ücretsiz deneyip abonelik paketlerini değerlendirmeniz için Cambly linki: http://bit.ly/2NuxDql Deneme kodu: 10erdem
Siz de İngilizce öğrenme alışkanlığınızı Cambly ile geliştirmeye başlayabilirsiniz.

YETENEK KAZANMANIN SIRRI GÜÇLÜ ALIŞKANLIKLAR,
Bana alışkanlıklarınızı söyleyin, size karakterinizi söyleyeyim. Yaşamınızı yapılandıran esas güç alışkanlıklarımız. Başarılı olmamızı, huzurlu olmamızı, sağlayan da alışkanlıklarımız. Bir yetenek oluşturmanın temelinde de alışkanlıklarımız yatıyor. Mevcut yeteneklerinizi korumanızı, yeni yetenekleri keninize katmanızı sağlayan güç de alışkanlıklarımız.
GÜÇLÜ YETENEKLER VİDEO serisine sponsor olan cambly ile bu paylaşımı yapacağız.
Peki bu alışkanlıklarımız nasıl oluşuyor neden bize yararlı olmayan alışkanları kolayca edinirken zor olanları kolay kazanamıyoruz,

Bakın Yaşamda Eğlenceli Ve Haz Veren Şeyler Çabucak Alışkanlığa Dönüşebiliyor, Ve Bunların Ortak Özelliği Yararlı Değil, tv izlemek, dedikodu yapmak sosyal medya, cips aburcur, sigara, alkol, haz versede olsa da, insan yaşamı için sürdürebilir değil, Ama Hazzı Kısa Vadede Olmayan Eylemlerin Alışkanlığa Dönüşmesi İse Daha Zor Ve Bırakması Çok Kolay, Spor alışkanlığı, ya da yabancı dil çalışma ya da kitap okuma alışkanlığı.
Peki sizi çoğaltan alışkanlıkların ya da sizi tüketen alışkanlıklarınızın farkın damısınızı ? Güçlü alışkanlıklar nasıl elde edersiniz ?

Alışkanlık, oluşturulmuş rutinlerdir, eylem, tekrar, ödül arasında bir döngü vardır, tekrar eden eylemleriniz bir süre sonra alışkanlığa dönüşür sonrada alışkanlık olduğu için o eylemleri yapmaya başlarsınız. Ödülü kısa vadede olan eylemler hızlı alışkanlığa dönüşüyor, oyun oynama hazzı kısa vadede, ama bir dil öğrenme ya da kilolarınızdan kurtulmak, daha fit bir vücut için spor yapma alışkanlığı sonucu faydası uzun vadede ödül uzakta bu yüzden tekrar etmek zor oluyor. İşte o zaman çözüm ne uzun vadede alacağınız ödülü, şimdi düşünün ! şimdi canlandırsam, bana kısa vadede haz veren tv, arkadaşlarla sinema gibi, eylemleri erteyebilirdim.
Maden Alışkanlık geliştirdiğimiz eylemlerde beceri geliştiriyoruz, istediğimiz bir konuda bir yetenek geliştirmenin yolu nedir?
1.Aşama habersiz, aşamadır, bilinçsiz yetersizliktir,bu aşamada ingilizce kariyerinize ne kadar etkili olabilir farkında değilsiniz ve arayışta da değilsiniz ne zaman ki öğrenmeye niyet ediyorsunuz, alışkanlığın ilk adımı atıyorsunuz. ben size cambly diyorum fark etmiyorsunuz .

2. Aşama bilinçli yetersizlik, ama nasıl yapacağınız bilmiyorsunuz, yani okuldaki bilgilerle bu iş olurmu ya da farkında mevcut kursalara gitdiyorsunuz ama yetersiz geliyor,
3. aşama ise bilinçli yeterlilik işte alışkanlık rutininin oluştuğu aşama burada başlıyor,
kitap okuma alışkanlığı, alışkanlıklar videosunun çekilmesine sponsor olan cambly eğer hedefiniz ingilizce öğrenmekse ana dili ingilizce olan eğitmenlerde siste bu rutini sağyalacak programı sunuyor. Örneğimizde olduğu gibi eğer ingilizce konusunda yetenek geliştirmek istiyorsanız cambly sizeana dili iniglizce olan seviyenize göre konuşarak bu alışkanlığı kazandırrabilir.

4 etaptan geçersiniz birinci boyut bilinçsiz yetersizliktir,

Music: https://www.bensound.com

(Toplamda 113 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ