Üzgün Olduğunuzda Dinleyin [Hüzün]

Saatlerdir aynı oturaktasın. Dudakların bir daha açılmamaya yemin etmiş gibi. Yanından geçerken küçük topluluklar halinde insanların sana baktıklarının ayrımına varıyorsun, farklısın biraz. Mesela, hayatı canlı yaşayan insanlar bile sana soru sormaya çekiniyor. Ne sinirli ne de soğuk duruyorsun aslında. Sadece gereğinden fazla yalnızsın. Yalnızlığı zihninde değil tüm vücudunla taşıyorsun ki bu omuzlarını alışagelinmiş bir ağırlığın yapacağından daha fazla yoruyor. Soyut bir şey nasıl ağır olabilir diye düşünüyorsun. Nasıl olur da yataktan kaldırtmayacak kadar ağırdır bu yalnızlık?
Bu ağırlığı bir kenara bırakıp hayatını biraz da omuzlarını dik tutarak yaşamak isterken, ağırlığa rağmen dik tutmaya başladın omuzlarını. Peki ya kafan ne olacaktı bu sefer. O her zaman yere dönüktü. Düşüncelerin de ağır geliyordu artık sana. Yüzünü kaldıran yalnızca bir gülüştü bazen. Yalnızsın, çabuk aldanırsın. Bir damla su gibisin, nehirler gözlerini kör edercesine kamaştırır senin.
Hep böyle mi devam edecek peki senin yaşamın? Yalnız mı kalacaksın sonsuza dek? Çözüm acaba bir insan mı yoksa ben miyim diye düşünmekten ne zaman alıkoyacaksın kendini? Çözüm ben mi yoksa bir insan mı diye düşünüp kendini bir insan sıfatından uzaklaştırıyorsun çünkü insanla yalnız arasında fark vardır. Yalnızsan biraz uzaksındır insandan, insanlardan. Öyle görürler seni. Alçaklar!
Ben senin iç sesinim. Sana boyun eğdim çoğu zaman, düşüncelerin gerçekten de çok ağırdı ama işleyen demir paslanmazmış. Yalnızlık bağışıklığımı artırdı artık benim. Güçlendim ve kaslandım. Karşında dimdik duracak kadar da cesurum yalnızlığının. Şimdi soruyorum sana, sence başkalarıyla birlikte olasın diye mi geldin bu dünyaya? Onlarla bir şekilde iletişebileceğinin farkında değil misin? Düşünceler o kadar fazla yer kapladı ki her “bir hayal kur,” dediğimde beni kenara ittin. Öteledin. Şimdi söylüyorum sana. Ağırlığına rağmen hayal kur! Bir nokta belirle kendine, emin ol yalnız da gidersin oraya. Sonra şu anda bulunduğun yerden oraya bir çizgi çiz. Beyaz kalemle çiz ama. Hayatın kapkara, gözükmez yoksa.

Dagor…

Website: http://gelisimkutuphanesi.com/

Twitter: https://twitter.com/G_Kutuphanesi

Instagram: https://www.instagram.com/gelisimkutuphanesi/

Facebook: https://www.facebook.com/Gelişim-Kütüphanesi-404012150011846

1) Bu videonun veya ses kaydının aslı üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi yoktur. (Hatta, iyi bir etki bile bırakabilir.)
2) Aynı zamanda bu video, eğitim ve gelişim odaklı kullanılabilir.
3) Aslını yüceltmek amaçlıdır.

İçerik bu kanalın sahiplerine ait değildir. Aslının, işitsel-görsel çevirisi yapılmış ve asıl video veya ses kaydının bir ülkeye daha kazandırılması amaçlanmıştır.

(Toplamda 21 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ