Kulaklığını tak ve dünyaya bir de buradan bak!

Şu noktaya bir bakın. Uzakta küçük soluk mavi bir nokta. Dikkatle bakın. Gördüğünüz o küçücük nokta bizim evimiz. O biziz. Sevdikleriniz, arkadaşlarınız, akrabalarınız, aileniz, eşiniz, yaşayan ve ölmüş olan herkes onun üzerinde.

Tüm neşemiz, kederimiz, korkularımız, kaygılarımız, tüm felsefeler, bir biriyle kavga eden din adamları, ideolojiler, iktisat teorileri. İnsanlık tarihi boyunca yaşayan her avcı ve toplayıcı, her kahraman ve korkak. Her medeniyet kurucusu ve yıkıcısı, her kral ve çiftçi, her aşık çift, her anne baba, umut dolu çocuk, mucit, siyasetçi, her süperstar, her büyük lider onun üzerinde.

Böbürlenmelerimiz, kendimizi bir şey zannetmemiz, ünvanlar, makamlar, paralar, mallar, mülkler hepsi bu gördüğünüz küçücük soluk noktanın içinde. Gezegenimiz, kainatın içinde sadece bir toz zerresi.

Ey kendini büyük zanneden insan, bir toz zerresinden bile küçüksün. Ne kendini bu kadar büyüt ne de dertlerini… Ne bu dertler kalıcı, ne bu dünya, ne de bu ömür. Yaşamak güzel şey.

Müzik: Daft Punk – Giorgio By Moroder
Metin: Carl Sagan – Pale Blue Dot
Müzik ve Metin Düzenleme: Hakan Mengüç
Video Programı: Adobe Premiere Pro
Müzik Programı: Logic Pro X

Kanalımıza her hafta 2 yeni video eklenecektir, abone olmayı unutmayın: https://www.youtube.com/user/hakanmenguc?sub_confirmation=1

► Ben kimim?

Merhaba ben Hakan Mengüç; uzun yıllardır ilişkiler, beden dili ve özgüven üzerine koçluk çalışmaları yapıyor, seminerler veriyorum. Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gördükten sonra Güney Afrika’da Hayvan Davranışları ve Rehabilitasyonu üzerine eğitim aldım. Dünyanın en saygın konuşma platformu kabul edilen TedX’e konuşmacı olarak davet edilip konuşma yaptım. Profesyonel olarak ney ve piyano çalıyorum. 2 yıl Bursa BB konservatuarında okudum. Tahran’da ‘Mevlana Terapi’ eğitimi aldım. Erciyes Üniversitesi ve Bozok Üniversitesi beni 2016 yılında ”Yılın En İyi Konuşmacısı”, ”Yılın En İyi Yazarı” ödülüne layık gördü. Hala öğrenmeye ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam ediyorum. Teşekkürler.

Seminer daveti veya koçluk isteği için bana hakanmenguc@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

► Sosyal medya hesaplarım ↓

Web sitem ► http://www.hakanmenguc.org
Facebook ► http://www.facebook.com/hakanmenguc
Twitter ► http://www.twitter.com/hakanmenguc
Instagram ► http://www.instagram.com/hakanmenguc
Snapchat ► https://www.snapchat.com/add/hakanmenguc
Blog ► http://www.hakanmenguc.com
Linkedin ► https://goo.gl/5DhN3S

► Hakan Mengüç Store Açıldı!

Yoğun istek üzerine bazı ürünlerimiz satışa çıktı. 2017 itibariyle her ay yeni bir ürün eklenecektir. İndirimli fiyatlardan faydalanmak için hemen ziyaret edebilirsiniz ► http://store.hakanmenguc.org

Videolarımızdan hemen haberdar olmak için abone olmayı unutmayın: https://www.youtube.com/user/hakanmenguc?sub_confirmation=1

(Toplamda 27 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ