EN İYİ BİLGİSAYAR BAĞIMLILIĞI TESTİ İNTERNET OYUN TEKNOLOJİ ÇOCUK ERKEK 10 SORUDA TEST bağımlılık

En iyi Bilgisayar oyun bağımlılığı testi internet oyun teknoloji bağımlısı test 10 soruda erkek,oyun başından kalkmayan çocuk,BİLGİSAYAR OYUN BAĞIMLILIK TESTİ, 10 soruda bilgisayar bağımlılığını TEST edebilirsiniz.

Bilgisayar bağımlılığı (internet bağımlılığı) konusunda kendinizi sorgulamak adına, aşağıdaki sorulara vereceğiniz yanıtların bu konuda size yol gösterici olacaktır:

1- Aklınızı halen internet ile meşgul hissediyor musunuz? (bir önceki çevirim içi olduğunuz anı veya bir sonraki çevirim içi olacağınız anı düşünüyor musunuz?)
2- Günlük internet bağlanma süreniz, çevirim içi olma ihtiyacınızla birlikte artış gösteriyor mu?
3- Günlük internet kullanımınızı kontrol altına alabilmek adına, geçmişte başarısızlıkla sonuçlanan denemeleriniz oldu mu?
4- Aileniz ve sevdiklerinizle paylaştığınız zaman dilimi yerine, ekran başında internet bağlantısında olmayı tercih ediyor musunuz?
5- İnternet bağlantı sürenizi azalttığınız günlerde kendinizi huzursuz, huysuz, depresif veya sinirli hissediyor musunuz?
6- Gün içinde planladığınızdan daha uzun süre mi çevrim içi oluyorsunuz?
7- İnternet ve bilgisayar tutkunuz sebebiyle, her hangi bir anlamlı ilişkinizde, eğitim-öğrenim durumunuzda ya da kariyerinizde sorun yaşadınız mı?
8- İnternet ve bilgisayar kullanma süreniz hakkında, ailenize, arkadaşlarınıza ya da başkalarına yalan söylediniz mi?
9- İnterneti ve bilgisayarı kullanım amacınız, yaşamsal sorunlardan uzaklaşmak veya disforik duygu durumunuzu hafifletmek için mi kullanıyorsunuz? (örneğin çaresizlik, suçluluk, anksiyete-kaygı, depresyon duyguları)
10- Ekran karşısında bilgisayarda geçirdiğiniz süre sebebiyle, sosyal yaşamınızdaki arkadaşlarınızla planlarınızı erteliyor musunuz?

Yukarıdaki belirtilerin sizi ya da çocuğunuzu yansıttığını düşünüyorsanız, internet-bilgisayar bağımlılığı konusunda bir uzmandan danışmanlık desteği almanızı öneririz. Özellikle ergenlik dönemindeki 13-18 yaş aralığındaki gençlerde oldukça sık gözlenen internet-bilgisayar bağımlılığı, gençlerin sosyal arkadaş çevreleri ile sorun yaşamasına sebep olmaktadır.

Dr. Bora Küçükyazıcı – Neuro Trainer
Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı

Brain Center of İstanbul
Ataşehir, İstanbul – Türkiye
Tel: 0 216 6887778

web 1: http://www.braincenter.com.tr
web 2: http://www.borakucukyazici.com
web 3: http://www.cocukvegenc.com
web 4: http://www.youtube.com/borakucukyazici
web 5: http://www.facebook.com/borakucukyazici

(Toplamda 34 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ