Aile Danışmanlığı Hangi Durumda Fayda Sağlar?

Aile Danışmanlığı, günümüzde Türkiye’de çiftlerin her geçen gün daha fazla oranda destek almak için başvurdukları bir terapi destek yöntemdir. Aile danışmanlığı, aile içindeki sorunlara çözüm bulunması amacıyla uygulanan destek modelidir.

Eşler arasında en çok gözlenen ve çözüm aranan sorun, “Eşim beni anlamıyor!” şeklinde çoğunlukla telaffuz edilen, etkin iletişim sorunlarıdır. Eşlerin birbirlerini anlamaları, dinlemeleri, birlikte sorunları ele alarak, ortak çözüm geliştirebilmeleri için, karşılıklı olarak sağlıklı iletişim kuruyor olmaları gerekmektedir.

Çocuk yetiştirme tutumu açısından eşler arasında farklı yaklaşımların sergilenmesi sorunu, eşlerin aile danışmanlığı desteği alarak çözüm bulmaları mümkün olan bir durumdur. Ebeveynin çocuğa karşı “tutarlı” davranış sergiliyor olmaları, öğrenmeleri gereken ilk etkin davranış modeli olacaktır. Bu konuda düzenlenecek aile danışmanlığı seans çalışmaları ile etkili anne-babalık becerilerinde gelişme sağlanacaktır. Çocuğun sergilediği davranış sorunları ve uyumsuz tutumları, etkili anne-baba becerileri ile çözümlenmesi mümkün olacaktır.

Dr. Bora Küçükyazıcı – Neuro Trainer
Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı

Brain Center of İstanbul
Ataşehir, İstanbul – Türkiye
Tel: 0 216 6887778

web 1: http://www.braincenter.com.tr
web 2: http://www.borakucukyazici.com
web 3: http://www.cocukvegenc.com
web 4: http://www.youtube.com/borakucukyazici
web 5: http://www.facebook.com/borakucukyazici

(Toplamda 18 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ