ZENGİN İNSANLARIN 4 farklı düşünce tarzı | Milyoner aklın sırları – T. Harv Eker

4 özelliğin kısa özeti:
1. Zengin düşünceli insanların maddi hedefi büyük, fakir düşünceli insanlarınsa maddi hedefi küçük olur.
2. Zengin düşünceli insanlar fırsatlara ve çözüm yollarına odaklanirken, fakir düşünceli insanlarsa sorunlara ve engellere odaklanırlar
3. zengin düşünceli insanlar başarmanin ne kadar zor olduğunu bildiklerinden başarılı insanlara hep saygı duyar ve onların kazandıkları başarılara sevinirler. Fakir düşünceli insanlar ise, hep diğer insanların başarılarını kıskanırlar ve onlara çamur atarak başarılarını küçümserler.
4. Zengin düşünceli insanlar hep yeni şeyler öğrenerek kendilerini geliştirmeye çalışır ve bildikleri ile hiçbir zaman yetinmezler. Fakir düşünceli insanlar ise, her şeyi bildiklerini düşünürler.

Videoda bahs edilen kitap, bakış açımı değiştiren en önemli kitaplardan biri olan T. Harv Eker’in ‘Milyoner aklın sırları’ kitabı. Kitabın yazarı hayata sıfırdan başlayarak buyuk azim ve cok calismanin sonucu milyoner olmuş, sonrasında ise parasını yönetemediğinden iflas etmiştir. Fakat yaşadıklarını ve yaptigi yanlışları tekrar gözden geçirerek, zengin olmayı başaran ve zenginliğini arttıran insanların düşünce yapısıyla (zengin düşünce ile) fakir gibi düşünen insanlarin (fakir düşünce) arasındakı 17 önemli farkı bulmuştur. Videoda bunlardan yalnız 4-ü hakkında konuşuyorum.

Facebook: www.facebook.com/zihinx
Instagram: www.instagram.com/zihinx

(Toplamda 40 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ