Yaşamda Mutlu Olmak İçin 7 Yasa : Kişisel Gelişim Videoları

Mutluluğu algılama biçimimiz mutluluğu oluşturuyor, bu kişisel gelişim videosunda sadece gözlerinizi bu yasaları özümseyebilirsiniz.

1. Yasa: Kendinle Mutlu Ol : Yaşamda seni en mutlu kılacak şey kendi kendinden memnun olmak. Mutlu olmayı bir başkasından değil, kendinden beklemelisin. Gerçek mutluluk insanların sana yaptıkları ile değil, senin yaptıkların ve düşüncelerinle gelir. Mesela, Kendinle mutlu olmak istiyorsan kendi içinle olumlu bir dilde iletişimin olsun. Duygularını bastırma, öfkeni, kızgınlığını, canının sıkkınlığını anla. Duyguların sana ne mesaj vermek istiyor düşün. Mükemmel olmaya şartlanma çünkü insan kendi gibi olduğundan en mükemmel halindedir. Sen olduğun halinle özelsin ve değerlisin. Farklılıklarını gör, kimse senin gibi değil, sen benzersizsin.

2. Kendini Tanıma Yasası : Bazı insanlar hayatın anlamını ararlar ama esas aradıkları kendileridir, hayatın anlamı o hayatın içinde kendini bulmandır. Özünde kim olduğunu bulmak için kendini olmadığın her şey den sıyırmalısın. Kendinin farkına var, şüphe potansiyelin katilidir, kendine inanmak ise potansiyelini gerçekleştirir. Kendi gerçeğin olduğun nokta değildir, potansiyelin dahilinde olabileceğin noktadır unutma en büyük çınar bir tohumda, en sevimli kelebek bir koza da en güçlü kartal bir yumurtada başlamıştı kendi gerçeğini oluşturmaya. Güçlü yönlerini bil, geliştirmen gereken yönlerini de fark et . İnsanlarla kendini kıyaslamaya son ver, haliyle birileri senden belli yeteneklerde senden üstte olabilir aynı şekilde sende birilerinden başka konularda ya da yetenekler de üstte olabilirsin, ama önemli olan bir başkasından değil dünkü halinden daha iyi olman, olabileceğin en iyi halinde olman, sadece yapacaklarına odaklan.
3. Yasa Kendine Değer Ver : İnsanlardan sevgi, saygı ve değer kazanmak için istemediğin konularda evet demek zorunda değilsin, kendi değerini bil. Özünün değerli olduğunu her zaman bil, kendi değerini bilmezsen bedelini de layık olmadığın davranışlara maruz kalarak ödersin. Belki demişsindir bunu bana nasıl yapar ? Ama ona bunları yapacak tavizleri kim verdi bir daha düşün. Değerini bilmezsen taviz verirsin. Başkası seni sevecek, onaylayacak diye kimseyi memnun etmek, mutlu etmek zorunda değilsin, insanların seni sen olduğun severse bu gerçek sevgidir, onların istediklerini yaptığın ya da kararlarına evet dediğin için değil, bu durumda sen onların istediği olursun kendin değil. Kimseyi gözünde büyütme birini gözünde olduğundan fazla büyütürsen kendini de olduğunda fazla küçültürsün, gözünde küçültme de o zaman kibirli olmaya başlarsın. İnsan olma değeri eşittir, insanları güçlü yapan yürekleridir ve sen yüreğine sevgi ve umut tohumlarına at. Kendini her halinle her şekilde sev.
UYARI
Dikkat ! Bu video akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve bireysel gelişimine destek olmak isteyen bireyler içindir. Eğer Tıbbi bir rahatsızlığınız varsa, hekiminize başvurun.
Burada paylaştığım videoların tümü kişilerin bireysel gelişimine katkı sunma amaçlıdır. Tedavi amaçlı değildir. Kendinizin üstesinden gelemediğiniz olumsuz duygularınız için psikoterapiden veya bir uzmandan desek alabilirsiniz.

Chris Zabriskie sanatçısının The 49th Street Galleria adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://chriszabriskie.com/uvp/
Sanatçı: http://chriszabriskie.com/

(Toplamda 28 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ