SOL BEYİNİNİZ Mİ BASKIN YOKSA SAĞ BEYNİNİZ Mİ ? BEYİN LOBLARI KİŞİLİK TESTİ

Beyin kişilik testimizde beyninizin sol lobu mu yoksa sağ beyin lobu mu baskın bunu tespit edeceğiz.

İnsan beyninin yapısına yatay olarak baktığımızda sol lobun ve sağ lobun uzmanlık alanlarının farklı olduğunu görüyoruz. Sol beynin özellikleri mantık, kelimeler, analiz, matematik, lineerlik olurken sağ beynin özellikleri ise hayal, resimleri, renk, ritim, bütünsellik, hacim, duygular gibi konularda faaliyet gösterebiliyor. Beynimizin tamamını bütün olarak kullanırız ama bazı alanlarda sol lobu baskın bazı alanlarda ise sağ lobu baskın olarak kullanabiliriz.

Sol lobu baskın olan kişilerin özellikleri nelerdir ?
Sol lobu baskın olan kişilerde duygulardan ziyade mantık ön plandadır, sağlamcı tiplerdir. Rasyonel kararlar veriler, detay ve ayrıntı düşkünüdürler, bilgi odaklı olabilirler olayların neden sonuç analizi yapmayı severler. Sol beyni baskın olanlar duygularını kolay ifade etmekte zorluk yaşayabilir.
Sağ lobu baskın olan kişilerin özellikleri nelerdir ?
Sağ lobu baskın olan kişiler ise mantıktan önce duygular ön plandadır, daha çok sezgisel tiplerdir, ayrıntıdan daha çok meselenin bütününe bakmayı severler sonuç odaklıdırlar, teoriden ziyade sağ beyin pratiğe bakar. Sağ beyni baskın olarak kullananlar, beden dillerini aktif kullanır, duygularını daha kolay serbest bırakırlar.

► Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

(Toplamda 33 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ