Sınav Kaygısı Ve Stresi İçin En İyi Teknikler ! (YGS, LYS,TEOG, KPSS)

Sınav kaygısı öğrencilerin yaşadığı temel bir öğrenci koçluğu konusudur. Sınav kaygısı nasıl giderilir bu videoda bu video da bunu paylaştık.
Tüm Videolarım► https://www.youtube.com/erdemtaskinsu/videos

Kaygı ile Korkunun Ayrımı ?

Sınav kaygısının ya da stresinin gerçek bir korku olmadığını biliyor musun ? Örneğin gerçek korkularını düşün yılandan genelde hepimiz korkarız değil mi ? Ya da yanına yabancı birazda tipi ürkütücü birisi gelse hemen korkabiliriz ve çok da akıllı cevap veremeyiz, çünkü telaş ve endişe içinde olursun ve hızlı hızlı uzaklaşırsın ama beyninin bu reaksiyonları vermesi seni korumak içindir ve doğaldır, ya da yaklaşan bir araba gelse kendini korumak için kaçarsın biranda korkman çok doğal ama sınav kaygısı öyle değil sınav kaygısı üretilmiş bir düşüncedir ve duygularınla kaygıya dönüşmüştür yani senin ürettiğin bir düşünce kaygı aslında tamamen bir ilizyon düşünce gerçekte böyle bir olayın ya da deneyimi yaşadığını bilmiyor musun bile ? Nereden bilebilirsin ? Ama zihnini koşullandırdığını farkında mısın ?

Zihni Olumluya Koşulla

Zihninin de olumsuz kurgulamalar ve sözcükler yerine sınav kaygını yenmek için olumlu kurgulamalar ve sözcükler de kullanabilirsin.

Sınavı kazandığımda ne göreceğim, ne duyacağım, ne hissedeceğim ?
Sınavda rahatım ve sakinim ve sorulara odaklanıyorum.

Sınav kaygısının nedeni zihnimizde oluşturduğumuz gerçekten sapan ilizyon düşüncelerdir, dikkat et
gerçeğini düşüncelerle yazarsınız, kaygın gerçek değil ama düşüncelerin kaygıyı gerçeğe dönüştürür eğer o düşünceleri kontrol etmezsen ! Düşünce kontrol yöntemini uygula…

Erdem Taşkınsu ► www.erdemtaskinsu.com

► Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

Audionautix sanatçısının The Angels Weep adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Sanatçı: http://audionautix.com/

(Toplamda 8 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ