ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ – ( #BASİT 5 ADIM ) YOUTUBE ÖZGÜVEN VİDEOSU,?KİŞİSEL GELİŞİM VİDEOSU

Özgüven nedir ve özgüven geliştime,kişisel gelişim,bireysel gelişim teknikleri nelerdir? Özgüven nasıl artırılır, özgüven nasıl kazanılır, özgüven videoları içinde özgüven testi ile özgüven ölçümü sağlanır.

📽 KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/RMYYek
🎗 Depresyonda KADIN ve ERKEK Beyni FARKLARI

Özgüven eksikliği belirtileri nelerdir? Özgüven geliştirme tekinkleri nelerdir? Hangi adımlarla özgüven gelişir?

Özgüven gelişmi için yapılması gerekenler nelerdir?

⚡ ÖZGÜVEN konusunda sizlerin gözlemleri ve yorumlarınızı paylaşmanızdan memnuniyet duyarım 😊

İzlediğiniz için teşekkür ederim 💐👍

Sağlık ve sevgiyle
Psikolog Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI

Önerdiğim Videolarım:
DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR?
►💻 https://goo.gl/ZLzdxL

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ NELERDİR?
►💻 https://goo.gl/d2ABCE

WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ
►💻 http://www.braincenter.com.tr

5 ADIMDA ÖZGÜVEN GELİŞTİRME İPUÇLARI

Kendinizi değersiz ve yetersiz mi görüyorsunuz? Alacağınız kararlarda kendinizden şüphe mi duyuyorsunuz? Başladığınız aktiviteleri tamamlamadan yarım mı bırakıyorsunuz? Bir durum karşısında kararsız mı kalıyorsunuz? Aslında tüm bu sorulara vereceğiniz yanıtlar, sahip olduğunuz bireysel özgüven ile ilgilidir.

PEKİ, Özgüven Eksikliği Nedir?

Kişinin kendini bilmesi, yani farkındalığının farkında olması, kendi fikirlerine, duygularına, sahip olduklarına ve olmadıklarına, sahip olduklarıyla yapabileceklerine inanmasını sağlar.

Özgüven, kişinin geçmiş deneyimlerini doğru değerlendirmesini ve karşılaştığı olaylara olumlu ve gerçekçi bakmasını sağlar. Kişinin özgüveni, çocukluk döneminde aile tutum ve davranışları ile şekillenmeye başlar. Destekleyici ve cesaretlendirici davranış modellerini seçen anne-babaların çocukları, güven gelişimi yönünden olumlu etkilenirler. Daha sonrasında çocuğun oyun arkadaşları, okul ortamı ve ergenlik sürecinde karşılaştığı tüm olay, durum ve ortamlar kişisel özgüven gelişimini şekillendirir.

Kendi özgüveni yüksek kişiler, yeteneklerinin ve güçlü yönlerinin farkındadırlar. Aynı zamanda geliştirmeleri gereken zayıf yönlerini de bilir ve ihtiyaç durumuna göre bu zayıf yönlerini geliştirmek için doğru çabayı gösterirler. Özgüven eksikliği olan kişiler ise, kendilerini sıklıkla diğer insanlarla karşılaştırırlar ve diğerlerinin daha başarılı ve daha mutlu olduğu sonucuna varırlar. Kendi güçlü yönleri yerine, sahip oldukları zayıf yönleri daha ön planda tutarlar.

Kişisel özgüven gelişimi için kendi uygulayabileceğiniz stratejiler şunlardır:

1- Kendinizi gerçekçi şekilde değerlendirin. Güçlü ve zayıf yönlerinizi açık bir şekilde ortaya koyun ve sahip olduklarınızı, yapabildiklerinizi ve yapamadıklarınızı doğru bir şekilde belirleyin.
2- Güçlü yanlarınızı ön plana çıkartmanız, olumlu yönlerinizi daha net görmenizi sağlayacaktır. Zayıf yönlerinizi hep daha ön planda görmekten vazgeçin.
3- Doğru durum analizi yaptığınızda, yeni değişiklikler size yeni deneyimler kazandıracaktır. Yeni deneyimler, kendinizle ilgili farkındalığınızın gelişmesini sağlar.
4- Kendinizi etiketlemekten vazgeçin. Genellemeler yaparak, kendinize sıfatlar takmayın: ”başarısızım!”, “çirkinim!”, “beceremiyorum!” gibi olumsuz etiketler, başarılı yeni fırsatlar denemenizi bile engelleyecektir.
5- Kendinizle olumlu iletişim kurmanız, kendinizi tanımanızı sağlayacaktır. Her şeyin mükemmel olmasına gerek yoktur. Geçmişte hatalar yapılmış olsa da, bunları birer deneyim olarak ele almanız, size güç verecektir.

Ben Dr. Bora Küçükyazıcı, bu videomu eğitici ve faydalı bulduysanız, videoyu beğenerek, kanalıma abone olmayı unutmayın,
Soru, yorum ve katkılarınızı aşağıda ekleyebilirsiniz,
Sağlık ve sevgiyle,

Dr. Bora Küçükyazıcı – Neuro Trainer
Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı

Brain Center of İstanbul
Ataşehir, İstanbul – Türkiye
Tel: 0 216 6887778

►💻 http://www.borakucukyazici.com
►💻 http://www.cocukvegenc.com
►💻 http://www.youtube.com/borakucukyazici
►💻 http://www.facebook.com/borakucukyazici

özgüven,özgüven nedir,özgüven teknikleri,özgüven geliştirme,özgüven nasıl arttırlır, özgüven testi,çocukların özgüveni,utangaçlığı yenmek,motivasyon videoları,özgüven videoları,kişisel gelişim videoları,özgüven kazanmak,özgüven egzersizleri,ilham veren videolar,özgüvenli olmak,özgüven kazanma yolları,özgüven kazanma teknikleri,özgüven kazanmanın 5 yolu,özgüven kazandıran video,özgüven eksikliği, özgüvenli olmanın yolları

(Toplamda 29 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ