Mutlu İlişkinin 5 Sırrı, Sevgilini Anlama Kılavuzu-Gary CHAPMAN’nın 5 Sevgi Dili

Gary CHAPMAN’ın beş sevgili dili kadın ve erkek ilişkilerinde sizin işinize yarayabilir. Kadınları anlamak ve erkekleri anlamak, kadınları etkilemek ya da erkekleri etkilemek sevgi dillerini kullanabilirsiniz.

İster bir erkek olun ister bir kadın olun sevgilinizi kendinizi bağlamanın, onun için devamlı arzulanan bir partner olmanın bilimsel yolunu merak ediyor musunuz ?
Arzulanan bir kadın ya da erkek olmanın yolu onun hissedebileceği şekilde sevmenden geçiyor. Dikkat onu bildiğin gibi sevmelisin demiyorum, onun hissedebileceği şekilde sevmelisin. Peki sevgini nasıl ifade edersin ?
Gözlerinle, bakışlarınla, tavırlarından evet bunların hepsi doğrudur ama senin onu sevme biçimin belki de ona hiç hitap etmiyor olabilir ? Ayrıca sen onun seni nasıl sevdiğini anlarsın merak ediyor musun ? O zaman sevgi dillerini ilgini çok çekeceğini tahmin ediyorum çünkü ilişkilerden daha fazla doyum alacaksın.
Her insanın sevgiyi ifade ediş şekli farklıdır buna sevgi dili diyoruz. Sevgiyi gösterme biçimimiz ile sevgiyi hissetme biçimimiz aynı olmayabilir. Bir sevgilinin sevgi dilinin ne olduğunu anlarsan onun için muhteşem bir partner olursun, senden vazgeçemez.

Kaynak : Gary chapman’ın The Five Love Languages isimli türkçe de ise”5 sevgi dili” isimli kitabından yararlanılmıştır.

► Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

(Toplamda 8 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ