Lafı Kafasını Yarmadan Bilinçaltına Zekice Sokma Sanatı-Kişisel Gelişim Videoları

Kişilere düşüncelerinizi, eleştirilerinizi kişisel gelişim tekniği olan sandviç metodu ile incitmeden, kırmadan ama onun zihinden etki bırakarak bilinçaltına gönderebilirsiniz.
Diyelim ki birisinin sizi rahatsız eden davranışları var, bu kişi sevgiliniz olabilir, çocuğunuz olabilir, ailenizden biri olabilir o kişiyi kırmadan ama lafınızı da esirgemeden söyleyeceklerinizi onun bilinçaltına kabul edebileceği şekilde nasıl söylersiniz ? Biraz sonra anlatacaklarımı şimdiden merak edebilirsin.
Söylemek istediğinizi kırmadan ve yapıcı bir şekilde söylemek için öncelikle o kişinin ego direncini kırmanız gerekir.
Peki bunu en iyi şekilde nasıl yaparız ?
Şimdi bir sandviç görüyorsunuz. Başlangıç ve bitiş kısımları dışarda kalmış. Eleştireceğiniz, söyleceğiniz lafları gövdeye kişiyi onure edeceğiniz sözleri ise başlangıç ve bitiş kısmına koyacağız.
1-O kişinin davranışına yönelik olumlu bir özelliği başlıyorsunuz. Artı bir değeri ile başlıyorsunuz.
2-Eleştireceğiniz yönlerini gövde kısmında söylüyorsunuz. Ve Dikkat edeceğiniz nokta burada ama ve fakat . Ne kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ya da ve bağlacını kullanabilirsiniz.
3-Olumlu bir özelliği ya da olumlu bir gelecek yönlendirmesi ile bitiriyorsunuz.
Diyelim ki sevgiliniz hiç size istemediğiniz şakalar yapıyor.
Ona şöyle diyebilirsiniz
Senin yanında çok güzel vakit geçiyorum, gülüyoruz eğleniyoruz buna ilave bazen şakaların beni geriyor ve rahatsız edici oluyor, eğer buna dikkat edebilirsek ilişkimizi daha doyumlu ve mutlu yaşayabiliriz.
Diyelim ki çocuğunuzu yapıcı bir şekilde eleştirmek istiyorsunuz.
Sen çalışkan ve gerçekten istediği zaman yapabilen bir çocuksun bunun birlikte derslerin konusunda biraz daha ilgi gösterebileceğini düşünüyorum
UYARI
Dikkat ! Bu video akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve mutluluğunu daha fazla arttırmak isteyen bireyler içindir. Eğer Tıbbi bir rahatsızlığınız varsa, hekiminize başvurun.
Burada paylaştığım videoların tümü kişilerin bireysel gelişimine katkı sunma amaçlıdır. Tedavi amaçlı değildir. Kendinizin üstesinden gelemediğiniz olumsuz duygularınız için psikoterapiden veya bir uzmandan desek alabilirsiniz.

► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

(Toplamda 38 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ