Kötü Niyetli İnsanların Enerjilerinden Nasıl Korunursunuz ? Kişisel Gelişim Videoları

Kişisel gelişim videolarında mutlu olma için, pozitif düşünce ile ilgili videolar çektim ama negatif enerjilerden nasıl korunursunuz buna pek değinmedim.
Bazen çevrenizde, iş yerinde , ailenizde arkadaşlık ilişkilerinizde sizin enerjinizi düşüren insanlar olabilir. Bu tiplere karşı enerjimizi nasıl koruruz bugün bu konuyu konuşacağız.

Bu insanlardan korunmanın ilk yolu onları tanımaktır ve onların ne olduğunu anlamaktır, mesela bir antivirüs programının özelliği nedir bir virüs bulduğu zaman sana sorar derki sileyim mi yoksa karantinaya mı alayım der bunu yapabilmesi güncellemesinde o virüsü bulabilmesine bağlıdır eğer onu tanımazsa sisteme girer şimdi bu insanların da bizim sistemimize girmemesi için onları tanıyacağız.
Neden bu insanlara dikkat etmeliyiz çünkü duygular ve enerjiler bulaşıcıdır, siz mutlu bir insanın yanında enerjiniz yükselmiyor mu ya da gergin bir insanın yanında sizde gerilmiyor musunuz ? Bu yüzden dikkat edeceğiz
Negatif enerjili tiplerin özellikleri nelerdir ?
1-Kötümser ve karamsar tipler bu tipler size, dünyandaki, yaşamdaki negatif şeyleri hep söylerler, karamsar halleriyle sizin de enerjinizi emer, kendi kaygı ve korkularını bulaştırırlar.
2-Hep birilerini suçlarlar, geçmişte takılırlar, değiştiremeyeceği olaylarda takılmıştır, devamlı bunları gündeme getirirler kendilerini karamsarlık çukuruna attıkları gibi sizin de o çukurda olmanızı isterler.
3-Özünde sizin çok başarılı olmanızı istemezler, hatta başarısız olmanız hoşlarına bile gidebilir.
4-Sizden bir beklenti içine girebilirler, fırsat verirsen seni kullanmaya meyilli olabilirler, en önemli beklentileri kendi negatifliklerini dinlemendir.
5-Sizin yaptıklarınızı küçültmeye çalışabilirler, çünkü kafalarında sizin değerinizi düşürerek kendilerini daha iyi hissetmek isterler.
6-Bir işin neden yapılamayacağını söylerler ama bu söylem yapıcı bir gözlem şeklinde değil, yıkıcı bir tarzdadır.

Peki bu insanlardan nasıl korunursunuz ?

1-En önemli nokta kendinizle barışık olmanız çünkü kendisi ile barışık insanın dengesini kolay kolay bozamasınız. Kendisi ile barışık insan olmanın sırrı nedir kendin ile iyi anlaşmaktır, iyi anlaşan insanları düşünün birbirlerini severler, değer verirler, motive ederler, inanırlar bunu bir başkası için değil de kendiniz için yapacaksınız. Kendinizin en iyi dostu olabilirsiniz, kendiniz ile konuştuğunuz iç sesi düzenleyin. Daha püf noktası isterseniz bu konuda
mutlu olmanın 15 adımı ve pozitif düşünme gücü isimli videomuzu izleyebilirsiniz.
2-2000 yıllarda yabancı bir eğitimcinin seminerine katılmıştım ve demişti ki, 4 tip algı var, birincisi kazanıyım o kaybetsin diye düşünenler, ikincisi ben kaybedeyim o kazansın, üçüncüsü ben kaybettim o da kaybetsin anlayışıdır. Bu birinci ve üçüncü tiplerden uzak durun, en ideal olanı hangisi peki dördüncü dördüncü ise ben kazanayım o da kazansın düşüncesi yani senin kazanman beni niye kötü hissettirsin ki iyi olan kazansın.
3-Bazen iş yaşamında öyle laflara maruz kalabilirsiniz ki bunu zor durumlarda kullanabilirsiniz, sessizliğin gücü, o kişiye cevap bile vermezsiniz, ona kendini çok daha fazla değersiz hissettirişiniz. Psikolojik olarak yok sayarsınız.
4-Tınlamak yok tekniğini kullanın bu teknikte de yaratıcı bir şekilde cevap veriyorsunuz. Aikioda da bir teknik vardır en saldırı, rakibinin negatif enerjisini iade etmektir sözlü saldırılarda onun enerjisini ona iade ederek cevap verin.
5-Kendinize karar verir, senin negatif enerjini sana iade ediyorum diye söyleyin içinizde. Bunu şöyle metaforik bir şekilde canlandırabiliriz
Bir kapı düşünün bu kapının kolu sizin elinizde istediğiniz pozitif enerjilere kapınızı açıyorsunuz, istemediğiniz negatif enerjilere kapınızı kapattığınızı düşünün.

6-İlk yüzünüz düşer, bedeniniz gerilir mimiklerinizle hafif bir tebessüm ederek bu gerginliği atabilirsiniz.

► Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

UYARI
Dikkat ! Bu video akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve bireysel gelişimine destek olmak isteyen bireyler içindir. Eğer Tıbbi bir rahatsızlığınız varsa, hekiminize başvurun.
Burada paylaştığım videoların tümü kişilerin bireysel gelişimine katkı sunma amaçlıdır. Tedavi amaçlı değildir. Kendinizin üstesinden gelemediğiniz olumsuz duygularınız için psikoterapiden veya bir uzmandan desek alabilirsiniz.

(Toplamda 23 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ