Konfor Alanını Terk Et ve Başarılı Ol

Başarılı insanların başarısının sırrı nede gizli? Konfor alanı nedir? Hayatımızı nasıl etkiler?

Herhalde hepimizin ücra bir köy veya kasabadan büyük bir şehre göç etmiş ya da çok zor şartlarda yaşayan bir aileden çıkmış ve bu zor şartlara rağmen çok başarılı insan olarak bizi imrendiren bir tanıdığımız vardır. Hepsinin kendine özel farklı hikâyeleri vardır. Kimi önceleri çok fakir olup çocukluğunu sokakta bir şeyler satmakla geçirir, kimi müzik yarışmasına başvurur ama başvurusu kabul edilmez, sonra gider tek başına yıldız olmayı başarır. Mesela Alibaba şirketinin kurucusu Jack Ma bile 10 kez universiteyi kazanmaya çalışsa da kazanamamış vs.
Neden hep böyle oluyor? Neden hep zorluklar ve negatif olaylar pozitif sonuçlar için imkânlar yaratmış oluyor?
Diyelim ki, spor yaparak vücudumuzun belli kaslarını güçlendirmek istiyoruz. Bunun için ne yapmalıyız? O kasları daha çok kullanmalı ve onlarla daha çok ağırlık çalışmalıyız. Ya da beynimizi geliştirmek istiyoruz. Peki, bunun için ne yapmalıyız? Kulağa pek hoş gelmese de, faydalı kitaplar, yazılar okuyup, videolar izleyip, bazen sıkıcı gelse de meditasyon yapmalıyız vs.
Bütün bu örneklerin hepsinin bir ortak yanı var. Bence artık fark ettiniz ne olduğunu. Rahatsızlık ve zorluklar sizi geliştirir, konfor yani rahatlık ise sizin gelişiminizi engeller.

https://instagram.com/zihinx
https://facebook.com/zihinx

(Toplamda 28 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ