Kendinle gurur duymalısın [motivasyon]

Birçok kişi size yeni yıl için yeni araba, yeni ev, daha iyi bir iş, daha çok kazanç, bilmem belki milyonlarca dolar para, ya da Maldivler’de tatil dileyebilir. Bilin ki, ister daha büyük eviniz olsun, hatta en son model arabanız olsun, fark etmez, eğer onun içindeki karamsar, hiç bir şeyden memnun kalmayan, elindekilerle ilgili şükür duygusu olmayan, hep etrafdakilerin sahip olduklarına haset eden ve kendi mutluluğunu ancak herhangi bir eşya,olay ve insanlara bağlayan, yani mutluluğunun gelecekte olacak olaylara bağlı olduğuna inanan biriyse, hatta sizi Lamborghini markalı arabanın içinde oturtup, Hindistan’ın en zengin kişisi olan Mukesh Ambani’nin 1 milyar dolar değerinde olan evinde bile yaşatsalar, mutluluğunuz yine 10-15 günden fazla sürmeyecektir.

Bu yüzden, eğer mutlu olmak istiyorsan, bu yeni yılda sahip olduğun eşyaları artırmayı veya değiştirmeyi kendin için amaç olarak belirleme ve kimse için de bunu isteme. Beynini değiştirmeyi amaç olarak belirle, Düşünce yapını değiştirmeyi, saçma-sapan alışkanlıklarını bırakmayı, sağlığını olumlu yönde değiştirmeyi amaç olarak belirle. Yani tek kelimeyle, kendini olumlu yönde değiştirmeyi amaç olarak belirle.

Kendini güçsüz biri olarak görmekten vazgeç. Sen yeryüzündeki hiç kimseden zayıf değilsin. Fark etmez, ister kilolu ol, ister zayıf, ister kendini güzel/yakışıklı biri gibi gör ya da görme, belki kolun yada bacağın yok, belki görme engellisin, belki fiziksel olarak diğer insanlara gore eksikliklerin var, fark etmez. Eğer sen bu videoyu izleyip burdakileri tam olarak anlayabilecek ve kavrayabilecek bir beyne sahipsen, senin hiç kimseden, ne herhangi bir milyarderden, ne herhangi bir ünlüden, ne herhangi bir teşkilatın, devletin veya kurumun başkanından, ne de bunları şimdi sana söyleyen benden zayıf hiçbir tarafın yok.

Bu kanaldakı videoları izleyip olumsuz yönlerini görerek kendini suçlamayı bırak.

Aklına gelebilecek herkesin bir sürü olumsuz yönleri var. Tam tersi, olumsuz yönlerinin farkına vardıktan sonra kendini suçlaman senin diğer milyonlarca insandan daha farkında, daha önde, daha güçlü, daha derin ve daha çok gelişmiş birisi olduğunu gösteriyor.

2018 yılınız kutlu olsun!

https://instagram.com/zihinx

(Toplamda 16 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ