Kendimizi Nasıl Motive Ederiz ?- En Pratik Motivasyon Tekniği-Kişisel Gelişim

Kendi kendimizi motive etmek, motivasyonumuzu sağlayabilmek kişisel gelişimimiz için kazanmamız gereken bir beceri. Bu videoda basit ve pratik olarak kullanabileceğiniz motivasyon tekniğinden bahsettim.

Bazen enerjimiz, motivasyonumuz düşebiliyor, işte böyle durumlarda enerjimizi nasıl arttıracağımızı bilmemiz gerekiyor. Düşüncelerimizi doğru bir şekilde motivasyon yönlerimize odaklayabilirsek, motivasyonumuzu arttırabiliriz.

İnsanlar genel anlamda acıdan kaçmak için ya da hazza ulaşmak için motive oluyorlar. Sizin motivasyon odağınız hangisi bunu belirlemek önemli ve bu motivasyon yönlerimize yönelik sorular sorabilmeliyiz.

Kendinize motive olacağınız konu üzerinde iki soru sormalısınız.
1-Bu sonucu gerçekleştirirsem neleri deneyimlerim ? Ne sonuçlar alırım ?
2-Bu sonucu gerçekleştiremezsem neler olur ? İstediğim gibi olmazsa ne olur ?
UYARI
Dikkat ! Bu video akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve bireysel gelişimine destek olmak isteyen bireyler içindir. Eğer Tıbbi bir rahatsızlığınız varsa, hekiminize başvurun.
Burada paylaştığım videoların tümü kişilerin bireysel gelişimine katkı sunma amaçlıdır. Tedavi amaçlı değildir. Kendinizin üstesinden gelemediğiniz olumsuz duygularınız için psikoterapiden veya bir uzmandan desek alabilirsiniz.

Audionautix sanatçısının Rubix Cube adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Sanatçı: http://audionautix.com/

► Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

(Toplamda 18 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ