Kendi Kendinin Yaşam Koçu Olmak ? Bölüm-2: #Hedefe Odaklan

Kendi kendine yaşam koçu olmanın bu bölümünde hep birlikte hedefe odaklanacağız.
Kendi kendine koçluk etmek için hedeflerini belirle, #hedefeodaklan etiketiyle sosyal medyadan duyur, instagram, facebook fark etmez, benimde haberim olması için hedefler başlığının ya da hedef tablosunun resmini çek @erdemtaskinsu ekleyerek benimle de paylaş. https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
Bakalım gerçekten kaç kişi hedefe odaklanacak. Hedefe odaklandığında enerjinin nasıl arttığını da yorumlar da paylaşabilirsin.
Videoda anlattığım hedef belirleme sistemini şu linkten indirebilirsin :

Hedef Ulaşma Sistemi

Kendine yaşam koçluğu yapmanın yaşamımız dengesini analiz ettikten sonra ikinci kriteri ise hedef belirlemektir. Hedefler bizim daha iyi zihnimizin enerjisini odaklamamız sağlar, motivasyonumuzu arttırır.

Hedefi olmayan insan rotası olmayan bir gemi gibidir, kaleleri olmayan bir sahada top koşturan kişi gibi oradan oraya koşturur, savrulan bir yaprak gibi.

Kendimizin yaşam koçu olmak için hedeflerimizi nasıl belirlemeliyiz ?
Yale üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre hedeflerin yazılı olması onları hatırlamamızı kolaylaştırmaktadır. Dolayısıyla hedeflerimizi yazılı hale getirmeliyiz. Onlara daha iyi odaklanmak için ve hatırlamak için.

Bir çok insan dilekler ile kararları ve hedefleri karıştırmaktadır. Bundan dolayı hedef belirlerken belirli bir sistemimiz var. Hedeflerimiz UZMANN olması gerekiyor.

Ulaşılabilir
Zaman sınırlı
Mantıklı
Aksiyon
Niyet
Nedeni belli

Daha Fazlası İçin ;

Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

Audionautix sanatçısının The Angels Weep adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Sanatçı: http://audionautix.com/

Audionautix sanatçısının TV Drama Version 2 adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Sanatçı: http://audionautix.com/

(Toplamda 28 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ