Kendi Kendimizin Yaşam Koçu Nasıl Oluruz ? Kendine Koçluk Bölüm-1:Denge

Kendimizin yaşam koçu olmak mümkün mü ? Bazı temel yaşam koçluğu tekniklerini kendi kendinize uygulamayı öğreneceksin.

Kendi yaşam çarkını ya da tekerleğini #yasamcarkitekerlegi etiketi ile instagram, facebook sosyal platformlarda paylaşabilirsin. Hep birlikte dengemizi bulmak için harekete geçebiliriz.

Kendi kendine yaşam koçluğu nedir ?

Kendine koçluk içindeki bilincin sesini farkındalığını uyandırmak ve yolunu aydınlatmak için kullanmaktır.

Farkındalık insanın en idrak gücüdür ve biz kendimizi daha iyi yapacak noktaları düşünebiliriz o konularda kendimiz üzerinde farkındalık kazanabiliriz. Kendimizin yaşam koçu olmak için, yaşam koçluğu kavramının ne olduğunu daha iyi anlamamız gerekiyor. Koçluk macarca kocsi kökünden geliyor ve anlamı taşıyıcı araç demek, ve dönemden beri isim benzerliğinden dolayı da sanırım koçluk olarak literatürü yerleşmiştir. O zaman koçluk insanın şimdiki mevcut halinden olmak istediği hallerine taşındığı bir yolculuk sürecidir. Yaşam koçu da bu süreçte danışana destek oluyor aslında onun taşıyıcısıdır. Kendi başımıza aşamadığımız durumlar olabilir ama kendi kendimize de yapabileceklerimiz vardır, yani eğer nerede olduğumuzu ve nereye gitmek istediklerimizi fark edersek bir anlamda kendimizi istediğimiz noktalara taşımanın da farkındalığına erişmiş oluruz.

Yaşam çarkını indirmek ve detaylı kendine koçluk yazısını okumak için : http://www.erdemtaskinsu.com/kendininyasamkocuol/

Kendine koçluk e-kitap özeti için ;

e-kitap-indirme

Sanatçı: http://incompetech.com/

Kevin MacLeod sanatçısının Dreamy Flashback adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100532

(Toplamda 18 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ