DİKKAT EKSİKLİĞİ #BİLİNMEYEN – DİKKAT EKSİKLİĞİ YENİ BİLGİLER,”DİKKAT EKSİKLİĞİ TEST”,MERAK EDİLEN

Dikkat Eksikliği yeni bilgiler,uzman tv dikkat eksikliği,”merak edilen” ve “bilinmeyen”,dikkat eksikliği testi,dikkat testi,tavsiye ediyorum dikkat eksikliği,dikkat ölçümü,dikkat dağınıklığı,evde uygulanacak tüm adımları konuştuk.

Anneyiz Facebbok kanalında Proje Koordinatörü Selcen Tanınmış’ın konuğu oldum.

📽 KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/RMYYek

🎗 DİKKAT EKSİKLİĞİ hakkında merak edilen her şeyi CANLI YAYINDA konuştuk.

⚡ Dikkat Eksikliği hakkında sizlerin gözlemlerini ve yorumlarınızı paylaşmanızdan memnuniyet duyarım 😊

İzlediğiniz için teşekkür ederim 💐👍

Sağlık ve sevgiyle
Psikolog Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI

Önerdiğim Videolarım:
DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR?
►💻 https://goo.gl/ZLzdxL

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ NELERDİR?
►💻 https://goo.gl/d2ABCE

WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ
►💻 http://www.braincenter.com.tr

Dr. Bora Küçükyazıcı – Neuro Trainer
Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı

Brain Center of İstanbul
Ataşehir, İstanbul – Türkiye

Tel: 0 216 6887778

web 1: http://www.braincenter.com.tr
web 2: http://www.borakucukyazici.com
web 3: http://www.cocukvegenc.com
web 4: http://www.youtube.com/borakucukyazici
web 5: http://www.facebook.com/borakucukyazici

Konsantrasyon , Ders Başarısı ve Dikkat Gelişiminde Neurofeedback Programı
Konsantrasyon ve Dikkat Geliştirici egzersizler, Amerikan Pediatri Derneği 2012 yılında yayınladığı protokolde, Neurofeedback dikkat geliştirici egzersizlerini 1. sırada tercih edilecek olan “En İyi Gelişim Seçeneklerinden” birisi olarak belirtmiştir.

Dikkat ve konsantrasyon sorunu olan öğrencinin beynindeki bozuk çalışan beyin dalgaları, öğrenciyi ders başarısından uzaklaştırır. Ardından öğrencinin yaş grubuna göre konsantrasyonda hangi faaliyet düzeyinde ve nasıl çalıştığı objektif olarak analiz edilir:

Dikkati ve konsantrasyonu ilk odaklama
Odakladığı dikkati sürdürme becerisi
Derin odaklanma ve konsantrasyonu
Analiz ve muhakeme becerisini

Öğrencide Dikkat Eksikliği Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?
Öğrencide dikkat eksikliği… Dikkat eksikliğine bağlı olarak çocuklarda yaşamda sıklıkla gözlenen belirtiler şunlardır:

Öğrenci Kendi İstediğini Yaparken Neden Sorun Yok?
öğrencide dikkat eksikliğiİnsan beyninde alt beyin bölgesinde bulunan limbik sistem, kişinin davranışlarını, motivasyonlarını, uzun süreli bellek fonksiyonlarını yönetir. Beynin ödül merkezi olan Nükleus Akumbens, limbik sistemin önemli bir parçasıdır. Ödül, keyif alma ve bağımlılık mekanizmalarını limbik sistemde yer alan nükleus akumbens yönetir. Ventral tegmental alandan nükleus akumbense uzanan dopaminerjik aksonlar, bir kişinin istediği ve keyif aldığı işi, görevi, faliyeti, aktiviteyi daha da severek yapmasını ve daha fazla yapması konusunda kişiyi yönlendirmektedir.

Bir çocuğun ya da yetişkinin, tercih ettiği ve istediği bir faaliyeti hiç sıkılmadan saatlerce yapabilmesini yöneten, alt beyindeki limbik sistemin içindeki nükleus akumbens’tir. Öğrenci saatlerce bilgisayar başında oyun oynadıkça, nükleus akumbens’ten bol miktarda salınan dopamin nörotransmitteri ile mutluluk ve bağımlılık gelişmektedir.

SORUN:

Öğrencinin tercih etmediği bir sırada, tercih etmediği bir aktiviteyi yapacağı sırada, alt beyin bölgesinde limbik sistemdeki nükleus akumbens devrede değildir, bolca dopamin salgılanıp, keyif alınması devre dışıdır!

DİKKAT EKSİKLİĞİ TANISINDA YARDIMCI YÖNTEM: KONSANTRASYON ÖLÇÜMÜ – ANALİZİ
2013 yılında USA FDA onayı ile, 6-18 yaş öğrencilerde Dikkat Eksikliği tanısında beyinde konsantrasyon bölgesi ölçümü onaylanmıştır. Böylece öğrencinin gerçekten bir ders disiplin sorunu mu olduğu, yoksa ön beyin bölgesindeki yürütücü fonksiyon olan dikkati odaklamak, sürdürmek, analiz yapmak gibi işlevlerden sorumlu beyin bölgelerinin mi bozuk çalıştığı alınan beyin dalga analizi ile tespit edilmektedir. Bu analiz ile objektif bir şekilde öğrencinin beyin fonksiyonları incelenmektedir.

dikkat eksikliği,dikkat eksikliği tedavisi,dikkat eksikliği nedir,dikkat eksikliği belirti,çocuğum ders çalışmıyor,dikkat dağınıklığı,dikkat dağınıklığı nedir,dikkat dağınıklığı tedavisi,dikkat testi,dikkat ölçümü,evde dikkat testi,dikkat eksikliği ilaçları,dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu,dikkat eksikliği ipuçları,dikkat eksikliği evde yapılacaklar,çocuğumda dikkat eksikliği var,dikkat dağınıklığı nedir,anneyiz,anneyiz kanalı,anneyiz biz,tavsiye ediyorum dikkat eksikliği,uzman tv dikkat eksikliği

(Toplamda 16 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ