BİLGİSAYAR BAĞIMLISI ÖĞRENCİ,OYUN BAĞIMLISI GENÇ,OYUN BAĞIMLISI ÇOCUK,ÇOCUĞUM OYUN BAĞIMLISI

Bilgisayar bağımlısı,oyun bağımlısı çocuk, yun bağımlısı öğrenci,bilgisayar uzun oynuyor, anne baba ne yapmalı,oyun bağımlısı genç,çocuğum oyun bağımlısı.

Bilgisayar Bağımlısı Öğrenci ile Anne-Baba Ne Yapmalıdır?
“Öğrencide Bilgisayar Bağımlılığı” nedir? Bilgisayar Bağımlısı öğrenci nasıl anlaşılır? Öğrenci, bilgisayar ile fazla vakit geçiriyorsa ne yapılmalıdır? Anne ve baba olarak nasıl bir yol izlenmelidir? Tüm bu soruların yanıtlarını video sohbet ile sizlerle paylaştım.

📽 ÜCRETSİZ ABONE OLMAK İÇİN ► https://goo.gl/RMYYek

⚡ Öğrencilerde bilgisayar bağımlılığı konusunda sizlerin gözlemleri ve yorumlarınızı paylaşmanızdan memnuniyet duyarım 😊

İzlediğiniz için teşekkür ederim 💐👍
Sağlık ve sevgiyle
Psikolog Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI

Önerdiğim Videolarım:
DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR?
►💻 https://goo.gl/ZLzdxL

ÖZGÜVEN GELİŞTİRME TEKNİKLERİ NELERDİR?
►💻 https://goo.gl/d2ABCE

WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ
►💻 http://www.braincenter.com.tr

bilgisayar, bilgisayar bağımlısı,bilgisayar bağımlılığı, öğrenci, bilgisayar öğrenci,öğrencilik,anne baba, anne babalık,anne baba görev,anne sözler,bağırmayan anne olmak,bebek anne baba,anne baba çocuk,anne baba sözleri,bilgisayar aktivitesi,bilgisayar oyunları,bilgisayar kavramları,bilgisayar oyunu,en iyi bilgisayar,öğrenci evi,öğrenci öğretmen,öğretmen,öğrenci caps,özel öğrenci,öğrenci işleri,bilgisayar bağımlılığı,bilgisayar bağımlıları,çocuklarda bilgisayar bağımlılığı

İnternet bağımlılığı tanı anketine (IADQ) göre, aşağıda yer alan belirtilerden 5 tanesinin varlığına göre “internet-bilgisayar bağımlısı” tanısı konulmaktadır.

Bilgisayar bağımlılığı (internet bağımlılığı) konusunda kendinizi sorgulamak adına, aşağıdaki sorulara vereceğiniz yanıtların bu konuda size yol gösterici olacaktır:

1- Aklınızı halen internet ile meşgul hissediyor musunuz? (bir önceki çevirim içi olduğunuz anı veya bir sonraki çevirim içi olacağınız anı düşünüyor musunuz?)
2- Günlük internet bağlanma süreniz, çevirim içi olma ihtiyacınızla birlikte artış gösteriyor mu?
3- Günlük internet kullanımınızı kontrol altına alabilmek adına, geçmişte başarısızlıkla sonuçlanan denemeleriniz oldu mu?
4- Aileniz ve sevdiklerinizle paylaştığınız zaman dilimi yerine, ekran başında internet bağlantısında olmayı tercih ediyor musunuz?
5- İnternet bağlantı sürenizi azalttığınız günlerde kendinizi huzursuz, huysuz, depresif veya sinirli hissediyor musunuz?
6- Gün içinde planladığınızdan daha uzun süre mi çevrim içi oluyorsunuz?
7- İnternet ve bilgisayar tutkunuz sebebiyle, her hangi bir anlamlı ilişkinizde, eğitim-öğrenim durumunuzda ya da kariyerinizde sorun yaşadınız mı?
8- İnternet ve bilgisayar kullanma süreniz hakkında, ailenize, arkadaşlarınıza ya da başkalarına yalan söylediniz mi?
9- İnterneti ve bilgisayarı kullanım amacınız, yaşamsal sorunlardan uzaklaşmak veya disforik duygu durumunuzu hafifletmek için mi kullanıyorsunuz? (örneğin çaresizlik, suçluluk, anksiyete-kaygı, depresyon duyguları)
10- Ekran karşısında bilgisayarda geçirdiğiniz süre sebebiyle, sosyal yaşamınızdaki arkadaşlarınızla planlarınızı erteliyor musunuz?
Çocuğunuzda internet ve bilgisayar bağımlılığı olduğunu düşündürecek belirtiler şunlardır:

Yukarıdaki belirtilerin sizi yansıttığını düşünüyorsanız, internet-bilgisayar bağımlılığı konusunda bir uzmandan danışmanlık desteği almanızı öneririz. Özellikle ergenlik dönemindeki 13-18 yaş aralığındaki gençlerde oldukça sık gözlenen internet-bilgisayar bağımlılığı, gençlerin sosyal arkadaş çevreleri ile sorun yaşamasına sebep olmaktadır.
Dr. Bora Küçükyazıcı – Neuro Trainer
Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı
Brain Center of İstanbul
Ataşehir, İstanbul – Türkiye
web 1: http://www.braincenter.com.tr
web 2: http://www.borakucukyazici.com
web 3: http://www.cocukvegenc.com
web 4: http://www.youtube.com/borakucukyazici
web 5: http://www.facebook.com/borakucukyazici

bilgisayar bağımlısı,bilgisayar öğrenci,oyun bağımlısı animasyon,oyun bağımlısı çocuk,oyun bağımlısı genç,bilgisayar bağımlı animasyon,bilgisayar bağımlıları,çocuğum oyun bağımlısı,oğlum oyun bağımlısı,çocuğum bilgisayar bağımlısı,oğlum hep bilgisayar oynuyor,oğlum hep oyun oynuyor,bilgisayar bağımlılığı,oyun bağımlılığı, hep oyun oynuyorum,sadece oyun oynamak istiyorum,oyun oynamayı seviyorum,oyun bağımlısı sevgili,bilgisayar bağımlı tedavi

(Toplamda 26 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ