5 Dakikada El alem Ne Der Bırak Artık !-Kişisel Gelişim Videoları

Başkalarının ne düşündüğünü umursamayı bırakmak kişisel gelişiminiz için en önemli adımlardan birisidir. Bu kişisel gelişim videomuz da başkalarının sizi hakkınızda ne düşüneceklerini bırakmanızı sağlayacağız.
Uyarı-Dikkat
Bu videoda ruh sağlığı yerinde olan bir bireylerin kendi düşüncelerine odaklanmaları gerektiği konu edilmiştir, psikiyatrik bir hastalığınız varsa, lütfen psikiyatriden yardım alınız. Bu video akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve mutluluğunu daha fazla arttırmak isteyen bireyler içindir. Eğer Tıbbi bir rahatsızlığınız varsa, hekiminize başvurun.
Burada paylaştığım videoların tümü kişilerin bireysel gelişimine katkı sunma amaçlıdır. Motivasyonunuzu destekleyici çalışmalardır. Tedavi, teşhis amaçlı değildir. Kendinizin üstesinden gelemediğiniz olumsuz duygularınız için psikoterapiden veya psikiyatriden desek alabilirsiniz.
Eğer başkalarının senin hakkında ne düşüneceklerini fazlaca önemsiyorsan, elalem ne der zindanına hoş geldiniz ama bu zindandan çıkabilirsin.
UYARI
Dikkat ! Bu video akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve bireysel gelişimine destek olmak isteyen bireyler içindir. Eğer Tıbbi bir rahatsızlığınız varsa, hekiminize başvurun.
Burada paylaştığım videoların tümü kişilerin bireysel gelişimine katkı sunma amaçlıdır. Tedavi amaçlı değildir. Kendinizin üstesinden gelemediğiniz olumsuz duygularınız için psikoterapiden veya bir uzmandan desek alabilirsiniz.
Nasrettin Hoca oğlunu okulundan alırken eşekle gelmiş.Oğuluyla eşeğin üzerinde evin yolunu tutmuşlar.Aradan zaman geçmiş.Bir grup insan önlerine çıkmış. Bir insan;
“Hoca ayıp değil mi? eşeğe o kadar yükü nasıl taşısın?”
Hoca da oğulunu eşekden indirip yanından yoluna devam etmiş. Aradan zaman geçmiş bir insan;
“Ayıp ulan ayıp. Küçücük çocuk yürütülür mü?”
Hoca çocuğu eşeğe oturtmuş. Kendi yoluna devam etmiş.Aradan yine zaman geçmiş birisi;
Bu zamane çocukları böyle işte , ihtiyar babaları yürür kendileri eşeğe biner. Bu söz çocuğun ağrına gider ve eşekten iner ikiside yayan giderler. Ordan gevezenin birisi :
Enayilere bakın eşek önde gidiyor bunlar yayan
Bunun üzerine Nasreddin Hoca :
Gürüyorsun ya oğlum elalemin ağzı torba değil ki büzesin
1-Başkasının ne düşüneceğini ya da söylediklerini umursarsanız nasıl kendiniz olursunuz ? Onun ya da şunun söyledikleriyle hareket edersen asla ben olamazsın ? Peki Benini ortaya koyamazsan insanlar görmediği bir şeye neden saygı duysunlar. Sen onları umursadıkça kendine haksızlık yapıyorsun. Kendini değersizleştiriyorsun.
2-Kendi değerini küçültürsen başkasının değerini büyütürsen bu fazlaca önemseme ortaya çıkmaya başlar. Kimse senden üstün değil aşağıda da değil, insan olmak eşittir. Herkes insan olma değerindedir. Kendine saygı duy.
3-Bu yaşam senin ! Kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Kişisel anayasaların olsun.
4- Etki alanınızda sadece gerçekten dostlarınız olsun. Sizin gerçekten iyiliğinizi isteyen insanların dediklerini referans kabul edin, herkesi bu kümenin.
5-Herkesi memnun edemezsiniz. Yaptıklarınızı beğenmeyen, yıkıcı bir şekilde eleştiren, değiştirmek isteyen birileri olacaktır. Sen yaptığında doyum ve mutluluk alıyorsan problem yoktur.

► Erdem Taşkınsu : www.erdemtaskinsu.com

► Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

(Toplamda 38 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ