3 ADIMDA YALANI YAKALAYIN ! BEDEN DİLİNİN ŞİFRESİNİ ÇÖZÜN

Beden Dili Ve NLP teknikleri ile yalanı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Bir insan size yalan söylüyorsa bunu beden dilinden ve gözlerinden anlayabilirsiniz.

İnsanın yalan söylediğini nerden anlarsınız ?

Gözlerinden, beden dilinden, hareketlerinden, sözcüklerinden
Evet bunların hepsi yalan söylediğinin bir belirtisi olabilir ama esas önemli olan nokta bu unsurlardaki detaylardır yani beden dili nasıl olduğunda yalan belirtisi olabilir ya da gözleri hangi yöne gittiğinde yalan söylediğinin belirtisi olabilir ? işte bu ipuçlarını beden dili videomuzu izleyerek kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Beden Dili Ve NLP Teknikleri Yalanı Yakalamada Destek Oluyor ve bunu üç madde de özetleyebiliriz

1-Göz erişim ipuçları : Nörolojik araştırmalar gözlerin yatay ve dikey hareketler ile çalışırken farklı konuları düşündüğünü ortaya çıkardı yani biz düşünürken göz hareketlerimizi kullanıyoruz bunun anlamı kişinin ne düşündüğünden ziyade nasıl düşündüğünü çözebilirsiniz.
Beden dili ve nlp yaklaşımına göre gözler sağ yukarı gidiyorsa görsel hatırlama eğer gözler sol yukarı gidiyorsa ise görsel tasarlama vardır. Yani bir kişi yalan söylemek için bir senaryo hazırlaması, tasarlaması gerekiyor, demek ki gözleri sol yukarıya gidiyorsa bu bir ipucu olabilir tabi her gözü sol yukarı gideni yalan söylüyor demeyeceğiz sorular ve yaklaşımımız ile bunu tespit edeceğiz mesela sıkıştırıcı bir soru sorup göz hareketleri takip edebilirsiniz ya da bir konu üzerinde soruya cevap verirken dikkatinizi karşınızdakinin gözlerine odaklayabilirsiniz.

2-Beden dili : İnsan yalan söyleyince beden dili ruhsal bir gerginlik yaşar ve beden gerektiğinden fazla hareket edebilir. El hareketleri olduğundan abartılı olabilir, vücut daha hareketli olur, konuşma ile ellerin arasında bir uyum yoktur, ikisi sanki başka şeyi anlatıyor gibidir. Hızlı nefes alıp vermeler olabilir kişinin bu anlamda beden dilini iyi okumanız gerekir.

3-Beden Dilindeki Diğer Unsurlar : Beden dili eğitimlerinde anlattığımız bir bilgi vardır, insanlar yalan söyledikleri zaman burunlarına dokunma ihtiyacı ya da ağızlarını kapatmak ihtiyacı hissedebilirler. Tabi bu her elini burnuna götüren için geçerli değil kişi nezle olabilir tiki olabilir bu gibi unsurları göz ardı etmemek gerekir.

Kişinin beden dilindeki unsurları, yani göz hareketlerini, bedenindeki değişimleri, beden dilini kullanma biçimini beden dili videosunda anlattığımız unsurlara dikkat ederek yalanını yakabilirsiniz.

►İlgili Video : Beyninizin Sağ lobunu kullanıyorsunuz yoksa sol lobunu mu ? https://youtu.be/zhc8Yi0ljFo

► Abonemiz Olun : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu/?sub_confirmation=1
► Facebook : https://www.facebook.com/erdemtaskinsu
► İnstagram :https://www.instagram.com/erdemtaskinsu/
► Takipte kalın : https://www.youtube.com/c/erdemtaskinsu

(Toplamda 24 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret aldı.)

İlgili Videolar

YORUM YAZ